Ile kosztuje wybielanie zębów

Piękny uśmiech jest ozdobą każdej twarzy. Białe żeby dodają wiele uroku. Każdy z nas chciałby móc się pochwalić pięknym uśmiechem, którego będą mu zazdrościć inni. Niestety niewielu z nas może się cieszyć z białych zębów. Pijemy dużo kawy, herbaty, czerwonego wina, coli, czerwonych i pomarańczowych soków, które powoduję przebarwienie na powierzchni zębowej. Jest wiele sposobów wybielania zębów. Jeśli chodzi o domowe metody na zmianę koloru uzębienia, to mamy do wyboru past do zębów, płyny do płukania ust, paski, żele i gumy do żucia. Domowe sposoby mogą być bardzo skuteczne, ale tylko, gdy zęby nie są jeszcze mocno pożółkłe czy poszarzałe. Jeśli natomiast na zębach mamy grubą warstwę kamienia i płytki nazębnej, to konieczne jest wykonanie serii profesjonalnych zabiegów wybielających w gabinecie dentystycznym.

To niestety wiąże się z dużymi kosztami. Wybielanie zębów cena waha się w zależności od rodzaju wykonanego zabiegu od 500 do nawet 2000 złotych. Czy warto wydawać tyle pieniędzy na wybielanie zębów? Jest to już tylko kwestia indywidualnej oceny każdego z nas. Z pewnością nic nie zastąpi profesjonalnego zabiegu wybielania w gabinecie stomatologicznym. Efekt wybielenia utrzymuje się stosunkowo długo. Nasze żeby już zawsze będą jaśniejsze, jednak, aby były całkiem białe, trzeba o nie odpowiednio dbać. W zasadzie wystarczy codzienne higiena jamy ustnej, mycie zębów tradycyjną szczoteczką i pastą oraz dodatkowo czyszczenie nicią dentystyczną. Trzeba ponadto zmienić nawyki żywieniowe. Zabieg wybielania, nie ważne jaki, jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny.

Nie ma potrzeby obawiać się o efekty uboczne, gdyż takie nie występują. Stomatolodzy podkreślają, że jest to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów, jakie w ogóle wykonuje się w gabinetach stomatologicznych. Takich zabiegów nie wykonuje się jedynie dzieciom poniżej 13 roku życia oraz kobietom w ciąży i karmiącym. Wykonując zabieg wybielania trzeba pamiętać o tym, że nie wszystkie zęby da się wybielić. Nie można zmienić koloru zębów martwych, niekompletnych lub złamanych. W takich przypadkach jedynym skutecznym rozwiązaniem mogą się okazać licówki. Koszt wykonania jednej licówki to około 700 – 1000 złotych. Jeśli jeszcze nie zniechęcił cię ten uproszczony kosztorys wybielania, to wybierz się do dentysty i zafunduj sobie piękny i biały uśmiech.