Sztuczne zęby

Piękne, proste, białe zęby zez żadnych ubytków to podstawa zadbanego wyglądu. Wpływa to również na twoją samoocenę i pewność siebie. Niestety od czasu do czasu pojawiają się pewne ubytki. Jeśli nie da się czegoś już wyleczyć to grozi ci przestrzeń między zębami, spowodowana wyrwaniem zęba. Ale czy naprawdę grozi ci takie cos przez całe życie? Mogą twoje ubytki odbudować implanty zęby. Wstawienie implantów stomatologicznych to usługa, która jest proponowana przez większość dobrych gabinetów stomatologicznych. Kliniki zazwyczaj proponują pacjentowi kilka planów leczenia. Wszystko to jest zależne od zamożności pacjenta, więc na pewno znajdziesz tam plany tanie jak i bardzo drogie. Oczywiście te tańsze oznaczają implanty gorszej jakości ale nie są one też jakieś najgorsze. Za niską cenę można wstawić implanty dobre jakościowo. Przed zabiegiem powinien być również zlikwidowany kamień nazębny oraz osad.

Stomatolog wyjaśni ci również jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej po zabiegu wstawienia implantów stomatologicznych. Sam zabieg jest prawie bezbolesny, dlatego wykonuje się go przy tradycyjnym, miejscowym znieczuleniu. Zabieg trwa niecałą godzinę. Czego możemy się po nim spodziewać? Po znieczuleniu oczywiście tymczasowy brak czucia. Jeśli wystąpi ból, to na pewno nie będzie on dokuczliwy. Może wystąpić mała opuchlizna i ślinienie się. Uważaj, co robisz po takim zabiegu, bo może to nasilić dolegliwości oraz wywołać np. krwotok z nosa. Spowodują to wszelkie użytki (również papierosy), ciężki wysiłek fizyczny oraz bardzo gorące napoje i potrawy. Złagodzić te objawy mogą zimne okłady, właściwe szczotkowanie zębów i płukanie ich płynem oraz tabletki przeciwbólowe.

Bardzo ważne jest to, by po zabiegu bardzo starannie dbać o higienę jamy ustnej. Zęby szczotkuj specjalną miękką szczoteczką. Usta trzeba kilka razy dziennie płukać płynem dezynfekującym. Umożliwi to szybkie gojenie miejsca, w którym był dokonywany zabieg wstawiania implantów. W okresie gojenia się nie można jeść również twardych i lepkich pokarmów. Nie należy pic mleka i jeść przetworów mlecznych. Bezpośrednio po zabiegu przez trzy godziny nie zależy jeść. Dodatkowo musisz przyjmować leki zapisane przez twojego stomatologa. Zabieg wczepienia implantów jest stuprocentowo bezpieczny wiec nie musisz obawiać się ciężkich i groźnych powikłań.